Rozdíl mezi copywriterem a art directorem. Dá se takovými obory uživit?
Zaměstnání, která lze vykonávat online vám umožní život plný dobrodružství a volnosti. Externí copywriteři a art directoři takové podmínky mají. Mnoho lidí se neorientuje v tom, jaká je náplň jejich práce a tyto dva rozdílné obory považují za tentýž. Pravdou ovšem je, že se věnují rozdílným činnostem.
Jak navazují spolupráce?
Externí spolupráce vypadá na první pohled jednoduše a lákavě. Každý živnostník podnikající ve zmíněných oborech ale musí nejprve získat dlouhodobé zákazníky nebo stále hledat nové zakázky. Jen v takovém případě je schopen se svým zaměstnáním uživit. Hledání ale může provádět z každého koutu světa, kde má připojení k internetu. Pokud je šikovný, stane se brzy žádaným.
Art director ladí estetickou stránku
Barvy, styl, design a celková vizuální prezentace firmy leží v rukou tzv. art directora. Většinou takové zaměstnání vykonávají lidé, kteří mají fantazii, umělecké cítění, schopnost pracovat s grafickými programy a zkušenosti s konkurencí.
Nejde o pouhé grafiky, kteří tvoří loga a vizuální styl. Art director blíže spolupracuje právě s copywritery a zodpovídá za to, aby celková podoba webových stránek, propagačních předmětů nebo jiných reklamních prostředků byla líbivá, estetická, příjemná na pohled, a hlavně také funkční.
Copywriter se soustředí na slova
Na webových stránkách, profilech na sociálních sítích a dalších nerozhoduje jen vizuální stránka. Ta může zákazníkovi mnohé napovědět, ale stejně každý hledá i psané informace. Úkolem copywritera je psát je poutavě, krátce, výstižně a co nejlépe pro cílovou skupinu. Hraje si proto hlavně se slovy, slogany, krátkými větami, až vytvoří poutavý výsledek.
Dokonalé je spojení obou oborů
Existují ovšem i podnikatelé, kteří se věnují oběma oborům vzájemně. Kreativci a psavci, kteří mají cit pro obě sféry, mohou vytvořit vlastními silami dokonalou prezentaci firmy, značky nebo produktu.