brzkém vstávání

Úspěch tkví v brzkém vstávání. Přinášíme tipy, díky kterým vstanete

Žádný člověk neuspěl, když dlouho vyspával. Každý, kdo chce být úspěšný, se musí naučit vstávat dříve než všichni ostatní. Každý totiž víc, že dopoledne se práce udělá mnohem více než večer, kdy je tělo unavené a kdy mozek už touží po jediném, a sice po spánku. Příkladem by měli jít úspěšní lidé, konkrétně Jeff Bezos nebo například Bill Gates, kteří sice chodí spávat brzy, ovšem vstávají dříve, než kohouti zakokrhají. A tento um přináší ovoce.

Mnozí lidé si budík natáčí poměrně brzy. Jenže problém je vstát na první zazvonění, a tak si budík neustále přesouvají a posouvají, až hodiny ukazují devět. I když se najde motivace, proč brzy vstát, jen málokoho skutečně vytáhne z postele. Proto přinášíme několik tipů, jak ráno z postele vstát naprosto bezproblémově.

1) Budík na druhé straně místnosti

Když se tělo zvedne z postele, automaticky se mozek spustí a funguje. Když budík neustále přesunujeme a posunujeme z leže, nejsme donuceni vstát, tudíž ani nevstaneme. Když už budeme na nohou v případě, že půjdeme vypnout budík na druhý konec místnosti, už si nepůjdeme zpátky lehnout, tudíž zůstaneme vzhůru a efektivně využijeme čas, který máme.

2) Vstávejte ve správný moment

Jak jistě víte, spánek má několik cyklů. Nejdříve je to zaspávání, poté tvrdý spánek, během kterého by nás nevzbudil vůbec nikdo. Tento proces může trvat i devadesát minut a může se několikrát během noci opakovat. Většina lidí však tvrdě spí pouze dvakrát za noc, a to pokaždé zhruba půl hodiny či pár minut.

Když se vám podaří vstát ve správný moment, nebude vstávání dělat problém. S tímto může pomoct dokonce aplikace, a to Sleep Cycle, která monitoruje váš spánek.

3) Dostatek spánku

Samozřejmě základem úspěšného vstávání je dostatek spánku. Pokud budete chodit spát ve dvě hodiny ráno a budete vstávat v šest, nedivte se, že tělo nebude chtít vstát z postele, jelikož bude naprosto bez energie.