Jak se vyhnout nástrahám kyberzločinců
Neustále slýcháme o tom, jak je pohybování se ve světě on-line nebezpečné. Na paměti by to měli mít především podnikatelé nebo zaměstnanci, kteří denně disponují s choulostivými daty společnosti. Nástrahy kyberzločinců totiž číhají pomalu na každé webové stránce a jedním ukliknutím je možné způsobit obrovské škody. Abyste se vyvarovali kybernetickým útokům a abyste nepřišli o data, která jsou pro fungování a know-how společnosti klíčová a důležitá, pojďme si říct, jak se těmto zmiňovaným nástrahám vyvarovat.
Žádné sdílení dat s neznámými uživateli
V současné době jsou kyberzločinci velice vynalézaví a vychytralí. A taky se ukrývají mezi neznámými uživateli, se kterými byste právě proto neměli sdílet žádná osobní a už vůbec ne firemní data. Informace se skutečně neposílají na počkání každému, kdo vám zaklepe na dveře. Pokud si nejste jistí důvěryhodností daného člověka, pokud ho vůbec neznáte či podobně, nikdy byste ho neměli připouštět jak ke svým osobním údajům, tak i k údajům společnosti.
Je používané zařízení zabezpečeno?
Co je taktéž klíčové při disponování s daty firmy nebo s osobními informacemi, je, jestli je používané zařízení dostatečně době zabezpečené. Řada technologických firem sice neustále pracuje na tom, aby jednotlivá zařízená byla skutečně dobře zabezpečená, aby se předcházelo jejich zneužití, ale pokud jste si dlouho neaktualizovali software, možná vaše zařízení není tak zabezpečeno, jak jste si možná mysleli.
Na detailech záleží
Co je velice důležité, je ohlídat si detaily – zejména ty nejmenší drobnosti, ve kterých se většinou schovává varování. Zejména si dejte pozor na to, aby se nevyskytovaly chyby v textu nebo aby byl jazyk dostatečně srozumitelný. Právě chyby v textu nebo zmiňovaná nesrozumitelnost je varování, že máte dát od dané stránky, e-mailu nebo od daného neznámého uživatele ruce pryč.